Příprava před opékáním kuřete
Ukulele se v rukou drží lehce a opékání kuřete je také proces, který vyžaduje určitou míru lehkosti. Opékání kuřete je jedna z těch rozmazlených věcí, které vymyslíme, abychom z nějakého důvodu oslavně zapomněli na menší práci. Ať už se rozhodnete pro klasickou variantu, nebo vám jde lépe o něco modernější, vždy je zapotřebí předem se o něco postarat. Z nějakého důvodu je kuřecí maso mocnost, která má tu schopnost následovat nás jako pavučina. A ne jako (někdy) lítostivý pavouk, který visí v rohu naší hlavy. Extra tip: Kuřecí maso vybrat z lednice půl hodiny před tím, než začnete s ochucením.
Pravá teplota a čas: Základy opékání kuřecího masa
Ať už děláte cokoliv, čas je vždy klíč. Stejně tak je důležitý i v případě opékání kuřecího masa. Nezáleží na tom, jaký druh masa používáte nebo jakou máte troubu, zlato platí, že pečení kuřete při správné teplotě je klíč k úspěchu. Průměrná doba pečení pro kuřecí maso je okolo 20 minut na 500g, ale je potřeba vzít v úvahu mnoho faktorů včetně typu a velikosti masa a samozřejmě teploty v troubě. A teď bych se vás chtěla zeptat: Máte doma troubu se sondou? Pokud ano, pak máte štěstí. Sonda je neocenitelný nástroj pro kontrolu teploty masa a ujistění se, že je kuře připravené a bezpečné k jídlu.
Marinování: Doufáme, že vás nikdy nezklame
Překvapivě příjemný způsob, jak zajistit, že vaše kuře je krásně vláčné a šťavnaté, je marinování. Marinování zahrnuje namočení kuřecího masa do směsi, obvykle kombinace kyselých a olejových složek, která pomáhá změkčit maso a dodat mu příjemnou, bohatou a plnou chuť. Existuje mnoho různých druhů marinád, které můžete vyzkoušet, od jednoduchých základů z citronové šťávy a olivového oleje až po pikantní asijské blendy. Ale jak dlouho byste měli kuře marinovat? Pokud je to možné, doporučuji kuře marinovat déle - minimálně 2 hodiny, ale ideálně přes noc. Mějte však na paměti, že pokud je marináda příliš kyselá (obsahuje hodně citronu nebo octa), může kuře začít rozkládat a stát se gumičkové.
Co dělat, když kuře nebude hotové včas?
Stává se, že kuřecí maso je po opékání uvnitř stále syrové, přestože povrch už vypadá pěkně zlatavě pečeně. Ale nezoufejte, pro tento problém existuje "záchranářský plán". Pokud kuře nezdá být uprostřed hotové, pokračujte v pečení a snižte teplotu trouby na 160 stupňů C, aby se maso uvnitř upeklo beze změny barvy vnější kůrčičky. Rovněž se vyhněte řezání kuřete hned po vyjmutí z trouby; nechání kuřete odpočívat po pečení jeho šťávy zpět do masa a udržuje ho vláčným a šťavnatým.
Péče po pečení: Můžete být to začátek nové doby?
Nedovedete si představit, jak jsem překvapená, když mi někdo řekne: "Hele, Lenka, opékala jsem kuře, a pak jsem ho nechala v troubě, aby se udrželo teplé. A překvapivě to bylo naprosto fantastické! "No dobře, přiznávám, že není zrovna běžné ještě po pečení nechat kuře v troubě, ale kdo říká, že nefedneme na novou obdobu? Jako domácí mistr kuchařka bych opravdu ráda viděla, že se lidé nebálo experimentovat s novými postupy a technikami.
Tipy a triky pro perfektní opékání kuřETE
A v této sekci bych vás chtěla seznámit s některými vlastními rady a tipy, jak si užít opékání kuřete co nejvíce. Myslím, že všechno se točí kolem časování a teploty, jak jsem zmiňovala dříve. A pak samozřejmě existuje i kouzlo správné přípravy: marinace, moření, naparování a tak dále. Kdo ví, třeba se jednou z vás stane nový šéfkuchař a já budu moci spotřebovávat naše oblíbené kuřecí maso z vaší kuchyně!
Související příspěvky
Tyto příspěvky se vám mohou také líbit
Napsat komentář