Co uvařit levně?

Co uvařit levně?

První krok: nákup surovin

Znáte ten pocit, když vstoupíte do supermarketu po dlouhém dni v práci, a najednou vás to napadne - co budeme dnes večeřet? Jo, já to znám příliš dobře. To se mi stává docela často. Můj syn Matěj a dcera Lenka nejsou zrovna nejpickyjší strávníci na světě, ale i tak chtějí jíst něco dobrého a zdravého. Proto se snažím vždy připravit něco rychlého, chutného a levného.

Když se podívám na regály plné různých surovin a potravin, občas se mi hlava točí. Ale s praxí a malými tipy, které jsem si osvojil během let, se mi daří udržet výdaje na jídlo v rámci rozpočtu. Proto je první sekce tohoto článku o nákupu surovin. A jsou to právě tyto suroviny, které vám pomůžou připravit levnou večeři bez kompromisů ohledně chuti.

Levná a výživná jídla

Kdo by nechtěl ušetřit při vaření, a zároveň se dobře najíst? Existuje spousta levných a výživných jídel, které můžete připravit pro sebe a svou rodinu. To je další důvod, proč jsem napsal tento článek. Je to můj pokus sdílet s vámi některé z mých oblíbených jídel, které jsou levné, chutné a výživné. Taky jsou to recepty, které mohou ochutnat i moji děti, aniž by mi za to chtěli zlomit ruku.

Zapečené těstoviny: nejen pro studenty

Když se mi nepříjde jako stát příliš dlouho u sporáku, moje první volba je vždy zapečené těstoviny. Nejenže jsou tyto těstoviny levné, ale jsou také velmi chutné a syté. A nejlepší na tom je, že když je upečete ve velkém, budete mít jídlo na celou rodinu a možná i na další den. A nezapomeňte na sýr! To je ten prvek, který udělá z vašich těstovin neodolatelné lákadlo pro vaše chuťové buňky.

Polévky: levné, výživné a teplé

Kdo by si nedal rád misku horké polévky v chladném večeru? Moji děti milují polévky všeho druhu. A já je taky miluji, protože jsou levné, snadno se vaří a můžete do nich dát spoustu různých ingrediencí. Jednou jsem do polévky zapomněl dát zeleninu a místo toho jsem tam nasekal moje oblíbené chorizo. No, řeknu vám, byl to hit! Klidně si to zkuste také!

Směs zeleniny a rýže: rychlé a zdravé

Pokud chcete něco opravdu zdravého a jednoduchého, co byste řekli na směs zeleniny a rýže? Ano, stále mluvíme o levném vaření. Rýže a zelenina jsou obvykle levné suroviny, které můžete koupit v každém supermarketu. A s tou správnou přípravou můžete vytvořit opravdu chutné jídlo, které má vaše tělo rádo.

Zdravé těstoviny: Vítejte v Itálii

Věřte mi, že těstoviny mohou být nejen chutné, ale také levné a zdravé. Stačí si vybrat správný druh těstovin (třeba celozrnné) a připravit na ně nějakou chutnou omáčku. Tipy na zdravé omáčky pro těstoviny najdete v následující sekci.

Zkušenosti a závěr

Jsem si jistý, že tato sekce je tou, na kterou jste se nejvíce těšili. Protože zde s vámi budu sdílet moje zkušenosti s levným vařením a dám vám pár konkrétních tipů a triků, které mi pomohly ušetřit peníze na jídlo. A pokud se mi něco povedlo zvláště dobře, možná se setkáte i s nějakým tím příběhem z mého života.

Protože, ať už jakkoliv se to snažím zamaskovat, jsem jen obyčejný chlap s rodinou, který se snaží ušetřit na jídle a zároveň udělat něco chutného pro ty, které má rád. Tak jako vy. A myslím, že to je věc, které se v dnešní spěchající době dost často zapomíná. Ale to je už na jinou debatu. Teď se vraťme k našemu hlavnímu tématu - levnému vaření.

Tomáš Halouzka

Jsem profesionální kuchař s hlubokou láskou k gastronomii a jemnému vaření. Mimo své práce v restauraci se věnuji psaní receptů a sdílení postupů a triků z vaření online. Mým cílem je inspirace lidí k experimentování v kuchyni a objevování nových chutí.

Související příspěvky

Tyto příspěvky se vám mohou také líbit

Jak se levné stravovat?

Co se dá uvařit z kuřecího masa? Inspirace pro každý den

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.