Co se dá udělat z brambor?

Co se dá udělat z brambor?

Brambory: Viacero ako maslo a varecha

Česká republika je známá svojou láskou k bramborám. S klidem ounce bych mohla tvrdit, že brambory jsou tak trochu naším národním pokladem. Od pečených brambor přes salát až po bramborovou kaši. Ale čo všechno víte o bramborách? Teda myslím skutečně všechno. Moje babička vždycky říkávala, že s bramborama můžete kouzlit. A má pravdu! Brambory nejsou jen základem vaší večeře, jsou to také suroviny pro řadu DIY projektů. Skočíme tedy rovnou do toho.

Kouzlo bramborové tiskárny

Brambory můžete použít jako tiskárnu! Zřejmě si říkáte: "Cože? To je přece nemožné!" Ale ano, je to možné a vlastně je to velmi snadné. Je to zabavný a kreativní způsob pro děti, jak strávit odpoledne. Vše co potřebujete jsou brambory, nože, barvy a list papíru. Nejdříve bramboru rozpůlíte, potom do ní můžete vyřezávat jakékoliv tvary chcete. Pak napotřete bramborovou tiskovou desku barvou a můžete tisknout. V této části se omezovat nemusíte, můžete použít jakoukoli barvu, jakýkoli tvar a seřadit je jakkoli chcete.

Osobní zdravotník: Bramborový obklad

Ano, ano, slyšeli jste správně! Brambory mohou být i vašimi domácími lékaři. Tento jejich talent je známý již od starověku. Bramborový obklad může pomoci při bolesti hlavy nebo zánětu. Myslím si, že je to skvělá a přirozená alternativa k řadě chemikálií, které obvykle používáme. Stačí jen brambory oloupat, nastrouhat a obklad je připravený!

Duchové z brambor k Halloween

Takže, teď něco pro naše malé výtvarníky. Halloween se blíží a co by bylo lepšího, než vytvořit nějaké vlastní dekorace! A brambory nám v tom mohou hodně pomoci. Když mi bylo osm let, mama mi pověděla o bramborových duchech a rozhodli jsme se je vyrobit. Bylo to tak zábavné a konečné výsledky byly opravdu působivé! Na výrobu potřebujete brambor, špejle, bílou barvu a černý fix. Jednoduše brambor naskládáte na špejli, pomalujete ho bílou barvou a uděláte mu černé oči a ústa. A tady je to: bramborový Halloween duch je na světě!

Růžičkový král: Bramborová pizza

Ať už jste milenec pizza nebo ne, tuto musíte vyzkoušet! Brambor jako základna vaší oblíbené pochoutky může být opět celkem dobrá změna. Moji králíka Šmudlu a papouška Artura zejména nadchne nová chuť jídla. Můžete si vytvořit jakoukoli kombinaci přísad, jakou si jen můžete představit. Moje oblíbená je mozzarella, slanina, bazalka a trocha olivového oleje. Tento recept je nejen chutný, ale také velmi rychlý a snadný na přípravu.

Bramborový scrub: Krása z kuchyně

Nakonec, ale rozhodně ne poslední, bramborový scrub. Brambory jsou plné vitamínů, které mohou vaši pokožku skutečně omladit. Bramborový scrub je snadný na přípravu, stačí oloupat a nastrouhat brambor a potom ho přidat do vašeho oblíbeného scrube. Kůže po jeho použití bude jemná jako hedvábí.

Takže jestli to vezmeme všechno v potaz, brambory jsou opravdový poklad. Komu by došlo na to, že se na nich dá tak kouzlit? Myslím, že je skvělé, kolik různých věcí se dá udělat z jedné tak obyčejné věci, jakou je brambor. A co zkusíte vy?

Lenka Rozsypalová

Jsem Lenka Rozsypalová, profesionální gastronomka s více než 20letou kariérou. Své nápady, postřehy a znalosti sdílím ráda v článcích o receptech a vaření. Mým štěstím je, že mohu spojit svou profesní dráhu s něčím, co mě skutečně baví – s vařením a psaním. Mým koníčkem je také objevování nových surovin a jejich vzájemných kombinací při tvorbě receptů.

Související příspěvky

Tyto příspěvky se vám mohou také líbit

Co uvařit za 200 Kč?

Nápady na zdravou večeři pro každý večer týdne

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.