Co k večeři rychle?

Co k večeři rychle?

Příprava večeře za 20 minut

Víte, jaké to je. Položíte otázku: "Co k večeři rychle?" a obtížně hledáte rychlou, zdravou a chutnou odpověď, ať už pro sebe, pro rodinu, nebo pro návštěvu, která se neohlášeně objevila u dveří. Nezoufejte. Se mnou, Klárou, ve vašich kuchyních bude vaření rychlé, zdravé a chutné.

Království zeleniny

Začněme se zeleninou. Čím víc, tím líp. Toto je obrovské království skrytých pokladů, které můžete využít k rychlé večeři. Zeleninový salát, zapečená zelenina, zeleninové těstoviny nebo buddha mísy. Je mnoho způsobů, jak se ponořit do zeleniny a připravit si něco opravdu výjimečného. Moje osobní příběh? Když mi došla mouka a já měla hlad, Oliver mi řekl: "Mami, zkus zeleninové lívance!" Byl to jeden z nejchutnějších večeří, které jsem kdy měla, a od té doby jsme je dělali spoustu dalších. Ať už vás inspiroval Oliver nebo já, zkuste to taky!

Nezapomeňte na obiloviny!

Obiloviny jsou další podceňovaný zdroj, který může posloužit k rychlé večeři. Dnes je v nabídce tolik druhů – rýže, pohanka, ječmen, quinoa ... a tak dále. Stačí obilovinu uvařit, přidat zeleninu, třeba nějaké mandle, nebo vejce a máte hotovo! A často je můžete vařit v předstihu, takže když přijdou návštěvy, stačí jen rozehřát. Když jsme se přestěhovali do nového bytu a neměli jsme ještě napojený plyn, tak jsme se spoléhali na obiloviny a saláty. A víte co? Bylo to skvělé a rychlé!

Rybí překvapení

Ryba! Ryba je skvělá pro rychlou a zdravou večeři. Třeba lososa můžete mít hotového za 15 minut a je to báječný protein. Lze ho udělat na grilu, v troubě, ve smetanové omáčce nebo třeba s těstovinami. Je zde spousta možností. Jen jednou jsem udělala lososa a pak jsem ho zapomněla v troubě, protože jsem hrála hru s Oliverem a Maxem. Ale víte co? Byl to nejlepší přepálený losos, jaký jsem kdy jedla!

Sýr, sýr a zase sýr

Dobrá večeře také může začít sýrem. Představte si, jaký by to byl svět bez sýra? Nechci o tom ani přemýšlet. Sýr můžete přidat do salátu, dát na pizzu, udělat sýrovou omáčku a mnoho dalšího. Je to rychlé, jednoduché, výživné a chutné. Pamatuji si, když jsem byla malá, moje babička nám dělala sýrové noky. Vždy to byl náš oblíbený jídlo. A tím pádem je pro mě sýr stal synonymem pro rychlou a chutnou večeři.

Den bez masa? Ano, prosím!

Slyšeli jste někdy o dnech bez masa? Je to zdravý trend, který podporuje konzumaci rostlinné stravy. A co je nejlepší? Je to rychlé! Můžete udělat těstoviny s kvasnicovou omáčkou nebo třeba cizrnu s kari omáčkou. Zdá se to složité, ale věřte mi, je to rychlé a chutné. Jeden den jsem byla tak zaneprázdněná, že jsem skoro zapomněla vařit večeři. Když jsem si uvědomila, že je 6 hodin, byla jsem v panice. Pak jsem si vzpomněla na den bez masa, a udělala jsem rychlý falafel. Byl to takový hit, že Oliver řekl, že je to nejlepší večeře, kterou jsem kdy udělala. A vše za méně než 30 minut!

Něco sladkého na závěr

A na závěr, kdo řekl, že večeře musí být jen slaná? Co takhle sladká večeře? Já osobně miluju palačinky, tvarohové noky nebo třeba ovoce se skořicí a jogurtem. Je to rychlé, zdravé a děti to milují, včetně Olivera. Když měl malý Oliver narozeniny, chtěl jsem mu udělat něco speciálního. Tak jsem udělala palačinky se šlehačkou a čerstvým ovocem. Byl tak šťastný, že si to pamatuji dodnes. A tak se stalo, že v naší rodině se začala tradice sladkých večeří na narozeniny.

Tak ať už jste ve spěchu, nebo jen potřebujete něco rychlého a chutného, doufám, že vám tyto nápady pomohou. A když se něco nepovede, berte to s humorem. Protože co může být lepší než smát se při vaření večeře?

Klára Benešová

Jsem specialistka na gastronomii a miluji vaření. Zajímám se o různé druhy kuchyní a neustále experimentuji s novými recepty. Mým koníčkem je také psaní a já ráda sdílím své oblíbené recepty s ostatními. Jsem autorkou několika kuchařských knih a vedu také populární blog o vaření.

Související příspěvky

Tyto příspěvky se vám mohou také líbit

Těstoviny a jejich druhy mouky - Proč je to důležité?

Co se hodí k americkým bramborám?

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.