Co na rychlou večeři?

Co na rychlou večeři?

Chytré plánování burákového máslového sendviče: tajný recept na večeři na poslední chvíli

Vím, že někdy se dny stanou chaotickými a není času ani síly provést nějaké rozsáhlé kulinářské dobrodružství, ale stále potřebujeme něco výživného a chutného pro naše rodiny. Tak třeba jednoduchý, ale šťavnatý burákový máslovy sendvič. Díky své jednoduchosti je to jedna z mých go-to jednoduchých večeří.

Triky s chutnými sendviči? Různé druhy chleba, které můžete použít. Mou oblíbenou volbou je celozrnný chléb pro trochu vlákniny a žádoucí texturu. Do sendviče pak pokaždé přidám jinou složku – lze přidat například banány, čokoládu, skořici - věřte mi, možností je tolik!

Můj syn Lukáš rád experimentuje s kombinacemi, zvlášť když se může zapojit do přípravy. Tahle aktivita je skvělá pro rozvíjení motorických dovedností dětí a také pro vytvoření příjemných rodinných tradic možná i v narychlo připravené večeři.

Svižné palačinky: zábava pro všechny členy rodiny

Máme dětskou knihu, ve které jedna postavička říká: "Palačinky, palačinky, co se plíží". Tenhle výrok nás baví a motivuje nás k tomu, abychom se s Lukášem a Denisou pustili do palačinkového vaření. Obvykle dodržujeme jednoduchý recept na palačinky - mléko, mouka, vejce a špetka soli.

Ale nejlepší na palačinkách je, že je můžete naplnit v podstatě čímkoliv. Můžete vytvořit sladkou variantu s čokoládou, oříšky nebo ovocem. Pokud jste na slanou náladu, mozzarela, šunka, nebo rajčata jsou taky skvělý vyber.

Osobně miluji chuť palačinek se sýrem a špenátem, zatímco Lukáš preferuje čokoládu a banán. Denisa má nejraději "duhové" palačinky, kdy smícháme různé druhy ovoce a zeleniny, aby vytvořily všechny barvy duhy.

Velký poklad v malých porcích: Rychlé chia pudinky

Jedním z nápadů na rychlou večeři jsou také chia semínka. Chia je zdravá, výživově bohatá a velmi dobře vstřebatelná rostlina. A navíc je to super jednoduché na přípravu. Jediné, co potřebujete, je 3 lžíce chia semínek a 1 šálek mléka (může být také rostlinné), nechte ho odstát a během krátké doby máte hotový chia puding.

Můžete ho ozvláštnit ovoce, ořechy, skořici nebo medem. Semínka se mění v gel po smíchání s tekutinou, což vytváří jedinečnou, želé podobnou texturu, která je nejen zábavná, ale také dětem lépe vstřebává. A navíc to vypadá fakt cool!

Myslím, že každá rodina by měla mít několik receptů na rychlé večeře, které jsou jednoduché na přípravu, zdravé a výživné. A takových receptů je opravdu hodně. Musíme jen být otevřeni experimentům a nebojíme se vyzkoušet něco nového.

Krutony s humusem a zeleninou: nekonečné možnosti chutí

Jedním z jednoduchých a rychlých jídel, které nám většinou zachraňují večery, jsou domácí krutony s humusem a zeleninou. Krutony udělám za pár minut v troubě z dnešního starého chleba se solí a olivovým olejem. A mezitím, co se krutony pečou, připravím humus.

Humus je tahini, citrónová šťáva, česnek, sůl, olivový olej a samozřejmě cizrna. A je to hotové. Potom slouží jako perfektní dip k zelenině i krutonům. Můžete samozřejmě přidat více chuti tím, že do humusu přimícháte například pečené papriky nebo pesto. Zkuste to, možná vás to překvapí.

Úžasné na téhle večeři je, že si ji můžeme vychutnat v klidu, aniž byste museli stát u sporáku. A to je přesně to, co potřebujeme po náročném dni.

Využití zbytků v lednici: Poklad na talíři

Někdy je nejlepší a nejjednodušší rychlá večeře využít to, co máme právě po ruce v lednici. Včera zbylý opečený kuřecí filet, nebo trocha zeleniny z oběda, proč bychom je nemohli přeměnit na úplně nový a úžasný pokrm?

Můžete se rozhodnout pro kreativní směs všechno-do-jednoho, nebo můžete oživit zbytky a proměnit je v něco úplně nového. Co třeba půlku brokolice, kterou máte v lednici, přidat směs vajíček, sýr, a máte brokolicový quiche.

Začít s tím, co máte na dosah ruky, může uvolnit vaši kreativitu a ušetřit čas i peníze. Navíc budete překvapeni, jaké lahodné a originální večeře můžete připravit, aniž byste museli hodiny trávit v kuchyni.

Rychlé a chutné ‘one-pot’ jídla: Ekonomická večeře pro celou rodinu

Co mě opravdu baví na jednopánevých jídlech? Je to to nejsnadnější, nejrychlejší a nejekonomičtější způsob, jak připravit večeři pro celou rodinu. Jediné, co musíte udělat, je vysypat všechny ingredience do jedné pánve, pár minut počkat a voilà, máte hotovou večeři.

Jedna z mých oblíbených jednopánevých večeří je mexické jednohrnce. Měkký kukuřičný chléb, fazole, rajčata, mleté maso, kukuřice a sýr - to vše může být připraveno rychle a jednoduše v jediné pánvi.

Můj tip pro každého, kdo chce připravit rychlou a pohodlnou večeři bez stresu a nepořádku, je jednopánevá jídla. Jsou rychlá, snadná, uklizení je otázkou několika minut a nejlepší na tom je, že jsou tak chutná a uspokojující, že si je bude užívat celá rodina.

Lenka Rozsypalová

Jsem Lenka Rozsypalová, profesionální gastronomka s více než 20letou kariérou. Své nápady, postřehy a znalosti sdílím ráda v článcích o receptech a vaření. Mým štěstím je, že mohu spojit svou profesní dráhu s něčím, co mě skutečně baví – s vařením a psaním. Mým koníčkem je také objevování nových surovin a jejich vzájemných kombinací při tvorbě receptů.

Související příspěvky

Tyto příspěvky se vám mohou také líbit

Proč nejíst před spaním?

Co uvařit bez masa?

Napsat komentář

© 2024. Všechna práva vyhrazena.